DİĞERÖNERİLERSAĞLIK

BAŞUCUNUZA KESİLMİŞ BİR PARÇA LİMON KOYDUĞUNUZDA OLACAKLARA SİZDE ŞAŞACAKSINIZ

Yazar: 11 Mart 2021 Yorum yok

Yüksek C vitamini içermesi nedeniyle, çoğumuz limonun yararlarını biliriz. Bu güzel meyveyi çayımıza, salatamıza ve birçok yemeğimize sıkarız. Ayrıca, soğuk algınlığı ile savaşımızda da önemli bir rol oynar. Ancak, limonun yararları bunla bitmiyor.

Başucunuza koyduğunuzda neler yapabileceğine sizde şaşıracaksınız; bende yeni öğrendim.

  1. Nihayet gevşeyeceksiniz

 

 

Yoğun bir gün sonunda limon aroması sinir sistemini “gevşetir”, kaygıları azaltır ve gerginliklerinizden kurtulmanıza katkıda bulunur. Evde limon çekirdeği yağı yoksa, bir limon diliminin kokusunu içinize çekin.

  1. Dikkatiniz ve odaklanmanız artacaktır

 

  

Limonun diğer özelliklerinden biri, her gün aromasını içinize çektiğinizde, daha odaklanmış, zihinsel faaliyetlerin ve hafızanın güçlendiğini fark edeceksiniz. İş yerinde masanın üstünde bir dilim limon varsa hata yapma olasılığı da düşmekte. Bunu Japon bilim insanları saptamışlar.

  1. Ruh haliniz olumlu değişim geçirir

 

 

Limon çekirdeği yağını solumanın, depresyon giderici niteliği araştırmacılar tarafından saptanmış bir gerçek. Kişisel olarak, anti depresan ilaçlarının zararını vurgular ve bu zararsız seçeneği dikkatinize çekmek isterim. Amerikalılar boşuna “güneş meyvesi” dememişler.

  1. Teneffüs ettiğiniz hava mikroplardan arınır

 

  

Limonun kokusu çok hoştur ama aynı zamanda antibakteryal niteliklere sahiptir. Odadaki havayı temizlemekte üstüne yoktur.

  1. Yüksek tansiyonu düşürür

 

 

 

Yüksek tansiyon birçok yetişkinin derdi olduğu bilinen bir gerçek. Limon kokusu tansiyonu düşürme etkisine sahipdir.

  1. Haşerattan kurtulmanızı sağlar

 

 Karınca, sinek, sivrisinek ve diğer haşerat limon kokan bir evde konuşlanmazlar. Bu doğal yöntemi kullanmanız, zehir niteliği taşıyan kimyevi haşerat ilaçlarından da kurtulmanızı sağlar. Daha etkili olması için limon dilimlerinin üstüne karanfil saplamanızı öneririm.

Denemeye değmez mi bu doğal, her derde deva çözümü kullanmak?

Bu sefer de bu kadar; kalın sağlıcakla.

Yorum Yapın