DİĞERÖNERİLERSAĞLIK

BELİNİZDE, SIRTINIZDA VE ÜST BACAKLARINIZDAKİ YAĞLARI ERİTMEK İÇİN KAHVENİZE MUHAKKAK HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KOYUN

Yazar: 7 Kasım 2019 Yorum yok

 

Hindistan cevizi yağı yediklerimizden “güzellik” ürünlerine kadar birçok şeyde kullanılmakta. Neden olmasın ki? Doğal bir yağ, tadı çok güzel ve cildi çok güzel bir şekilde nemlendiriyor. Doymuş bir yağ olmasına rağmen, Hindistan cevizi yağının vücut yağı yakma kapasitesi, sabah kahvenize eklemeniz için yeterli bir neden.

 

Neden kahvenize ilave edin diyoruz? Sade (şekersiz, sütsüz) kahve, kendi başına, vücut yağı yakma gücüne sahip. Antrenman öncesi tükettiğiniz sade kahve yağ yakma kapasitenizi arttırır ve metabolizmanızı hızlandırır. Kahvenize şeker ve süt ilave etmeniz ek kalori anlamına geldiğinden, sade kahvenin yağ yakma kapasitesini azaltır.

 

Hindistan cevizi yağının doymuş bir yağ olduğuna yukarıda değindik. Ancak, çok özel bir doymuş yağ olduğunu vurgulamamız lazım. İyi ve kötü yağlar vardır. Çoğu doymuş yağlar “Uzun-zincir-yağ asitlerinden” oluşur ve sağlığınıza olumsuz etki yapar. Ancak, Hindistan cevizi yağı “Orta-zincir trigliseritlerden” (MCTs) oluşması nedeniyle vücut yağı yakma özelliği taşırlar. Hindistan cevizi yağında ayrıca lauric asit ve ketonlar da bulunmakta olup, iki bileşim de yağ yakma konusunda önemli işlev yaparlar. Yeni yapılan araştırma sonuçlarına göre, “kötü” yağları MCT yağları ile ikame edince bünyemiz daha fazla kalori yakmaya başlıyor.

Kahve ve Hindistan yağı karışımı vücut yağını yok etme konusunda güçlü bir ikili. Sabahleyin tek başına tükettiğiniz sade kahve, dinlenme metabolizma hızını arttırarak daha fazla kalori ve yağ yakmanıza neden olur. Hindistan cevizi yağının özelliklerinden bir başkası da iştahınızı kesmesidir.

Uzun lafın kısası, kahve ve Hindistan cevizi yağı karışımı kilo kontrolü konusunda size önemli katkılar sağlayacaktır. Bu etkiyi daha da arttırmanız, benimseyeceğiniz diğer pozitif yaşam stili seçenekleriyle mümkün olacaktır.

 

Denemenizi öneririm! Bir cay kaşığı Hindistan cevizi yağının üstüne kahvenizi dökün. İyice karıştırın, hatta köpüklü bir görünüş tercihiniz ise blenderden geçirin.

Bu hafta da bu kadar; kalın sağlıcakla.

Yorum Yapın