DİĞER

BİRKAÇ NOT

Yazar: 12 Nisan 2018 2 Yorumlar

 

 

 

Web Sitesinin (Blog’un) Adı

 

Geçenlerde, üniversiteden sınıf arkadaşım, sevgili Semra’dan bir e-posta aldım. Epeydir kafasına takılmış ama ancak sorgulayabilmiş. Konu, web sitesinin (blog’un) adı.

Semra diyor ki, Sağlıkla Yaşamak, yerine, örneğin, Sağlıklı Yaşamak, daha iyi olmaz mıydı.

Semra haklı; ancak başkasının kullandığı bir adı size kullandırtmıyorlar. Bende, daha “alımlı”, daha uygun bir sürü ad sayabilirim, ama, maalesef, seçenekler sınırlı.

Aynı sorun İngilizce web sitemiz için de geçerli. Üstelik orada “.com” bile mümkün değildi, ve “.net”’e razı olmak durumunda kaldık.

 

Web Sitesine, Bağlanma, Girme Sorunları

 

 

Siteye girme, bağlanma, sorunları konusunu sevgili arkadaşım Emoş dikkatimi çekti.

Başka şikayetlerde almıştım, ve konuyu teknik desteğimiz Müco ile görüşmeye karar verdim. Yukarıdaki yakışıklı Müco olur.

Anlayabildiğimiz kadarıyla, yeni bir yazı çıktığında, abonelerimizi haberdar eden e-postadaki yazının başlığının üstüne kliklediğinde, bazen, siteye girilemiyormuş.

Emoş, yazı başlığının altını çizmemizi önerdi. Müco bir çözüm bulmaya çalışacak.

Bu soruna ilişkin iki ilginç olay yaşadım, bu ara.

  1. Sevgili arkadaşım Ayşecan, kara biber yağı kullanımı konusundaki bir sorusunu, yeni yazı haberini bana geri göndererek sormuş. Ne ben, nede Müco bu yeni yazı haberindeki başlığın altının neden/nasıl çizili olduğunu anlayabildik. Tabii, Müco ilgileniyor.
  2. İkinci ilginç olay bir okurumun, “yorum” olarak siteye bağlanamama sorunu olduğunu iletmesi. Siteye girmeden “yorum” yapılamayacağı için, bunu da anlayamadık.

Lütfen tüm sorunlarınızı e-posta veya yorum olarak bana iletin. Amacımız sizlere en iyi/sorunsuz hizmeti sunmak. Ricam, yorum yolunu seçmeniz, zira bu şekilde tüm okuyanlar sorununuzdan ve cevabımdan yararlanabilirler.

Emoş’un uyarılarından biri de sizi başka bir web sitesine yönlendiren “adres” üstüne tıklayıp sonuç alamamak. Biyoritm yazısında, kendi grafiğinizi çıkarmak için önerdiğim web sitesine girememiş Emoş. Bu tamamen benim hatam, çünkü web adresi verirken  başa http://www.Koymak şart. Özür dilerim.

 

Kemik Suyu

 

Çok yakın ve sevgili bir akrabam, yıllardır kabızlık sorunu yaşamaktaydı. Yakın geçmişte kemik suyu içmeye başladı ve sonuçtan çok memnun. Kemik suyunu kendi yapmaya başlamış.

Benim hiç bir zaman böyle bir sorunum olmadı. Gayet düzenli bir şekilde her sabah, bir bardak su içtikten sonra, bu ihtiyacımı gideririm. Ancak benimki bir seferde bitmiyor; iki bazen üç sefer. Kemik suyu içmeye başladığımdan beri, olay bir seferde halloluyor.

Sizleri bilgilendireyim dedim.

 

Benim Sağlık Çayı Önerim

 

 

Yukarıdaki sorunları Müco ile tartışırken, konu baharat çaylarına geldi. Kendisi zencefil çayı tutkunu. Bende benim çayı önerince, blog’a koymamı rica etti.

İçindekiler:

  • 1 çay kaşığı öğütülmüş karanfil
  • 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
  • 1 çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal
  • 1 çay kaşığı öğütülmüş tarçın
  • 1 çay kaşığı taze çekilmiş kara biber
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Bu malzemenin üstüne sıcak su dökün, ve devamlı karıştırın.

Müco bunu içtikten sonra, inşallah “bold” (kalın/koyu karakterler) sorununun da üstesinden gelecek. Taslak ta “bold” var ama yayımlayınca olmuyor.

Şimdilik bu kadar; sağlıcakla kalın.

 

 

2 Yorumlar

Yorum Yapın