BESLENMEÖNERİLERÖNERİLERSAĞLIK

ENFLAMASYONU ÖNLEYEN BU YATAK ÖNCESİ ÇAY AYNI ZAMANDA GÖBEK YAĞINI YOK ETMEYE DE KATKI SAĞLIYOR

Yazar: 31 Ekim 2020 Yorum yok

 

 Yatmadan evvel yangısal sürece karşı etkin olan bir çay içmeniz hararetle tavsiye olunur. Bu alışkanlık enflamasyonu önlediği, metabolizmayı hızlandırdığı ve daha iyi bir uyku sağladığı için üzerinde durmanız gereken bir konu.

Diyetinize bazı maddeleri katmanız kilo kaybı açısından da önem taşımaktadır. Antienflamatuar etkilerinin yanı sıra, GÖBEK YAĞINI ERİTMEDE SAĞLADIKLARI KATKI nedeniyle zencefil ve zerdeçal herkesin diyetinde bulunması önerilen 2 maddedir.

Bunu sağlamanın en basit yolu bir zencefil zerdeçal çayı hazırlamaktan geçiyor.

Zerdeçal Zencefil Çayı

 Zerdeçal zencefil çayı 2 antienflamatuar (yangı önleyici) madde içerdiği gibi, kafeinsiz olması nedeniyle ideal bir yatma öncesi içecektir. Zerdeçal inanılmaz antienflamatuar ve antioksidan etkileri olan bir madde olması nedeniyle kesinlikle diyetinizde yer almalıdır.  Bu baharatın etkileri birçok ilaçla boy ölçüşmesinin yanı sıra, ilaç yan etkisi riski de taşımamaktadır.

Besinlerinizin arasına katmanız gereken diğer baharat zencefildir.

Bu baharatın içerdiği “gingerols” maddesi kilo verme konusuna destek sağlamaktadır.

Gingerols maddesi vücudun bazı biyolojik aktivitelerini hızlandırmaktadır. Anti-obezite atkisi dışında, hazmı kolaylaştırarak gıdaların hızlı bir şekilde bağırsaklara geçmesini sağlamaktadır. Yapılan bazı araştırmalar ginngerols’un kan şekeri düzeyini stabilize ettiğini kanıtlamış bulunmaktadır. KAN ŞEKERİ DÜZEYİNİ İSTİKRAR KAZANMASI KİLO KAYBI AÇISINDAN ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

 

 

 Kolayca yapabileceğiniz zerdeçal zencefil çayı tarifimiz:

  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı bal
  • Yarım limon

Sıcak suda demleyeceğiniz bu karışım, günü sonlandırmak ve sizi uykuya hazırlamak için keyifli bir alışkanlık olacağını umuyorum.

Yangısal süreç sorunları yaşıyorsanız ve kilo vermek istiyorsanız yatmadan evvel uygulamasına derhal başlayın derim.

Bu seferde bu kadar; kalın sağlıcakla.

 

 

Yorum Yapın