DİĞER

HALA İZAH EDİLEMEYEN TUHAF OLGULAR

Yazar: 18 Temmuz 2019 2 Yorumlar

Bir süredir sizlerden yorum veya e-posta almadığım için sağlık, egzersiz ve beslenme konularından sıkıldığınızı düşündüm ve alakasız, ancak ilginç, bilgiler paylaşmaya karar verdim.

 

İlginç bulacağınızı umarım.

 

 1. Joyita teknesi olayı

 

 

1955 yılında, bu teknedeki tüm yolcular ve mürettebat hiç bir delil bırakmadan yok oldular. Tekne epey yıpranmış, ancak yüzer vaziyette bulunmuş. Ancak, bugüne dek bu insanların tekneyi neden terk ettikleri ve nereye gittikleri gizemini koruyor.

 

 1. Bermeja adası

 

  

Meksika körfezinin bir çok haritası 16. ve 20. yüzyıllarda bu adanın Meksika Körfezindeki mevcudiyetini kanıtlamakta. Ancak 1997 yılında yapılan bir çalışmada adaya rastlanamamış.

 

 1. Hiç bozulmamış 2.000 yıllık bir ceset

 

 

1971 yılında bilim adamları, Milattan Önce 163 yılında ölen, Çinlilerin Han hanedanından gelen Xin Zhui nin cesedini bulmuşlar. Saçları gayet normal, derisi yumuşak, ve damarlarında bir miktar kan mevcutmuş. Vücudu ne olduğu bilinmeyen bir sıvının içinde bulunmuş, ve onu koruyanın bu sıvı olduğu kanısına varılmış.

 

 1. Dans çılgınlığı

 

1518 yılında Strasburg kentinde bir dans çılgınlığı yaşanmış. İnsanlar, hiç durmadan, günlerce dans etmiş ve bazıları bu nedenle hayatlarını kaybetmiş. Bu olayı izah etmeye çalışan bir kaç teori bulunmakta ise de, bilim insanları bu toplu psikojenik hastalığın nedenine hala ulaşmış değiller.

 

 1. Harold Edward Holt yok oluyor

 

 

Harold Edward Holt Avustralya’nın 17. Başbakanı idi. 17 Aralık 1967 tarihinde yüzerken “yok oldu”. Arkadaşları daha derin sulara yüzdüğünü görmüşler ve bir anda yok olmuş. Holt’un kendi yüzme yeteneğini abartarak, “rip tide” tabir edilen akıntının kurbanı olduğu düşünülüyor.

 1. Şimşek üreten fırtına bulutu Hector

 

 

Avustralya’nın Tiwi Adalarında, her yıl Eylül ayından Mart ayına kadar mevcudiyeti yadsınamayan Hector adlı fırtına/şimşek bulutu kendini gösterir. Bu bulut, dünyadaki en büyük şimşek üreten fırtına bulutlarından biridir.

 

 1. Cleopatra’nın mezarı

 

 

Cleopatra’nın mezarının nerede olduğunun hala bilinmediğine inanır mısınız? Sevgilisi Mark Anthony ile beraber gömülü oldukları ve mezarın Mısır’ın İskenderiye kenti civarında olduğu düşünülmektedir.

Değişik bir konu olduğuna katılırsınız herhalde; ilginizi çektiğini umarım.

Haftaya görüşmek üzere; sağlıcakla kalın.

2 Yorumlar

 • ALİ ARDA dedi ki:

  Hayır Aydıncığım! Hiç sıkılmadım çömertçe paylaştığın bilgi dağarcığından.Bu güne kadar yazdıklarından çok yararlandım.Lütfen devam et.
  Selam ve Sevgier

Yorum Yapın