ÖNERİLERSAĞLIK

Kandida’nın Bağırsak Floranızı Olumsuz Etkileyip Etkilemediğini Öğrenmek İçin Basit Bir Test

Yazar: 5 Ekim 2015 Yorum yok

“Hikayemize” başlamadan önce, geçen hafta yayınladığım videoyu ve bu gönderimde özetleyeceğim yazıyı benimle paylaşan iki değerli dostuma teşekkür etmek istiyorum. Aslında bunu geçen hafta yapmalıydım ama hiç olmazsa gecikmeli olarak yapayım.

 

as as2

Mirsad ve Faruk Cengiç.

Kandida parazitinin / mantarının bağırsaklarınızda çoğalıp çoğalmadığını test etmek aslında oldukça kolay.

Sabah ilk iş içme suyu dolu bir bardağa tükürün ve sonraki 15 dakikada ne olacağını gözlemleyin.

cloud

Eğer salyanız (tükürüğünüz) suyun yüzeyinde kalırsa, bağırsak floranız oldukça sağlıklı demektir.

Diğer basit bir yöntem de vücudunuz asit /alkali oranını ölçmektir. Kandida bağırsak florınızı ele geçirdiğinde, vücudunuz asidik olur . Vücudunuzun pH seviyesi 7.0 üzeri olmalıdır. Bu seviye vücudunuzun alkali olduğu anlamına gelir. Bir eczaneden pH test kağıtları alarak kendi kendinize pH seviyenizi ölçebilir, ya da bir laboratuvara gidip idrar testi yaptırabilirsiniz.

Günde iki defa suyunuza bir kaşık karbonat karıştırıp içmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu yöntemle vücudunuzun alkali olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer videoyu izlediyseniz ince bağırsaklarda hem iyi hem kötü organizmalar olduğunu öğrenmişsinizdir. İyi organizmaların oranı %80 – 90 arası olduğu sürece sağlığınız yerinde, bağışıklık sisteminiz (bağışıklık sisteminizin %90’ı bağırsaklarınızda dır) iyi çalışıyor demektir.

Fakat yukarıdaki resimdeki gibi  durumlar gözlemlediyseniz, kandida paraziti bağırsaklarda hakim hale gelmiş ve başınız dertte demektir.

  • Hafif bir öğün yemiş olsanız bile şişkinlik hissediyor ve karnınız taş gibimi?
  • Her türlü diyeti denediniz fakat şişkinlik hissi ve mide ağrınız devam mı ediyor?
  • Yüksek lifli gıdalar tükettiğiniz halde kabızlık mı çekiyorsunuz?
  • Canınız sürekli şekerli, unlu bir şeyler mi çekiyor?

Eğer bu semptomlar size tanıdık geliyorsa, kandida paraziti kurbanı olmanız muhtemel. Video’da zaten çok iyi anlatılmış olan şeyleri tekrarlayarak sizi sıkmak istemiyorum.

Ne yemeniz ve ne yememeniz gerektiği detaylı olarak anlatılıyor; video’yu dikkatlice izleyin. Eğer netleşmeyen bilgiler olursa tekrar izleyin.

Uyuşturucu, ilaç (bilhassa antibiyotikler), yapay tatlandırıcı, kortizon, vs. gibi vücudunuzun istila edilmesine izin veren maddelerle ilgili bölümlere özellikle dikkate edin.

Ayrıca daha önce paylaştığım bazı yazılarıma tekrar göz gezdirmenizi öneriyorum:

  • Beslenme / Sağlık, 11 Mart 2015
  • Prebiyotikler, Probiyotikler ve Mikrobiom üzerine kısa bir not, 26 Mart 2015
  • Hayattan bir Gün… , 5 Mayıs 2015
  • Peki Bu Adam Ne Diye Böyle Tuhaf Tuhaf Şeyler Yiyip İçer, Bir de Gelir Bize Anlatır?

Her ne kadar video’da değiniliyor olsa da, tekrarlamaya değer olduğunu düşünüyorum; “boğazınızı tutamadığınızda” ya da “kaçamak yaptığınızda” bir adet probiyotik kapsülü alın. Bu önlem kandida tehditiyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar, bir kaç haftalığına buralarda olmayacağım. Güzeller güzeli kızımla, yakışıklı damadımı ve canım torunlarımı görmeye gidiyorum.

Yorum Yapın